To takie proste!
Przedszkole Miejskie Nr 2 SŁONECZNA CHATKA
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia
 
 
 
Archiwum wydarzeń
 
ROK SZKOLNY  2012/20213
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-09 19:48:22

23 maja 2013r. w Miejskim Domu Kultury odbyła się impreza integracyjna - "VIII Wiosenny Koncert". Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "JESTEM".Słoneczną Chatkę reprezentował zespół "Wiosenne Promyki" - dzieci z grupy Motylki. Zespół przedstawił utwór pt. "Wiosenny marsz"
                                                                                                                                                             Urszula Słota
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-29 21:34:27

20.06.2013r. dzieci z grupy MOTYLKI wzięły udział w Koncercie Charytatywnym pt. "Kolorowo i wesoło" zorganizowanym przez Szkolny Klub Wolontariusza przy Szkole Podstawowej Nr 1. Dary uzyskane z koncertu zostały przekazane na rzecz Przytuliska dla zwierząt w Lublińcu. Mali artyści dzięki udziałowi w koncercie również przyczynili się do polepszenia warunków życia zwierząt, a jednocześnie nauczyły się że są wśród nas zwierzęta które bez naszej pomocy nie dają sobie rady, dowiedziały się na czym polega działalność wolontariuszy, kto nim może zostać, kiedy można zostać wolontariuszem.
                                                                                                                                                         Urszula Słota
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-29 21:31:43

21 maja dzieci z grupy Motylki zaprezentowały rodzicom z okazji ich święta bajkę o tematyce ekologicznej pt. "Calineczko ratuj ziemię". Mali aktorzy poprzez swoje role propagowali treści przyrodnicze, rozbudzili wrażliwość na piękno przyrody, nie zabrakło również życzeń i prezentów własnoręcznie wykonanych dla UKOCHANYCH RODZICÓW. Po oficjalnej części wszyscy uczestnicy spotkania biesiadowali przy słodkim poczęstunku.
                                                                                                                                                             Urszula Słota
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-29 21:29:42

Temat zajęć „Czary- mary wokół nas” rozpoczął w grupie dzieci 4- i 6-letnich cykl spotkań z prostymi doświadczeniami fizycznymi, które prezentował dzieciom uczeń gimnazjum- Wojtek. Ciekawe zjawiska w otaczającym nas świecie wzbudziły duże zainteresowanie wśród przedszkolaków.

                                                                                                                                                                                                                    Aleksandra Ligarska

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-25 18:16:12

Na całodniową wycieczkę do stanicy harcerskiej do Kokotka wybieramy się całym przedszkolem 19 czerwca 2013 r.

Dzieci wyjeżdżają po śniadaniu o godz. 9.00. W Kokotku zjedzą ciepły posiłek. Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci w tym dniu- do godz. 8.00.

Dzieci zabezpieczamy w wygodne ubranie, nakrycie głowy, pełne obuwie ( nie zakładamy klapek, sandałów).

Prosimy wcześniej zgłosić trudności zdrowotne dziecka w czasie podróży autokarem.

Część opłaty zostanie pokryta z funduszy Rady Rodziców, jednak prosimy o dopłatę od każdego dziecka w wysokości 5 zł. Wpłat dokonujemy do 17.06.2013 r. u nauczycielek grup.

komentarzy: (1)
data dodania: 2013-06-11 19:42:42

Była to pierwsza wizyta Rodziców w przedszkolu na uroczystości z okazji Ich święta. Krasnoludki zaprezentowały przedstawienie „Jagodowy placek”, którego scenariusz powstał w oparciu o książkę pod tym samym tytułem napisaną przez 3-latków podczas „Tygodnia z książką w SŁONECZNEJ CHATCE”. Po spektaklu, nagrodzonym przez Gości rzęsistymi brawami, dzieci złożyły Rodzicom serdeczne życzenia, zaśpiewały „100 lat” i rozdały upominki. Rodzice otrzymali po egzemplarzu książki „Jagodowy placek” oraz obrazek z życzeniami. Następnym punktem programu był bankiet popremierowy, przygotowany głównie dzięki wspaniałym wypiekom i słodyczom przyniesionym przez Rodziców. Nie zabrakło też tytułowego jagodowego placka, który był po prostu przepyszny.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za „słodką współpracę!!!  

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-11 19:40:46

W ramach „Tygodnia z książką w SŁONECZNEJ CHATCE” nasze przedszkole odwiedzali goście, którzy czytali dzieciom i opowiadali , w jaki sposób książka jest obecna w ich pracy. Wcześniejsza wizyta w młodszych grupach pani bibliotekarki i żółwia Franklina, bohatera dziecięcej lektury, była niemożliwa ze względów organizacyjnych. Na spotkaniu 3 czerwca 2013 r. pani bibliotekarka opowiedziała 4- i 3-latkom o zasadach funkcjonowania biblioteki, a Franklin przeczytał fragment opowiadania o swoich przygodach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-11 19:39:19

To wielkie święto wszystkich dzieci obchodzimy w  tym roku w naszym przedszkolu w dwóch częściach. 3 czerwca dzieci bawiły się na przedszkolnej dyskotece, 4 czerwca obejrzały przedstawienie „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Opłata za nie została pokryta z wpłat dokonywanych na Radę Rodziców.

19 czerwca wyjeżdżamy całym przedszkolem na wycieczkę do stanicy harcerskiej do Kokotka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-11 19:37:50

Świat dźwięków to nie tylko piosenki dla przedszkolaków, zabawy rytmiczne czy tańce. Dzieci w czasie swojego pobytu w przedszkolu poznawały także muzykę poważną, uczyły się ją rozumieć, przeżywać.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Matki i Ojca, która odbyła się 27.05. 13 r. „Misie” zaprezentowały swoim rodzicom ekspresję muzyczno- taneczną opartą na fragmencie suity Edwarda Griega „Peer Gynt” ( utwór pt. „W grocie Króla Gór”)- zagrała orkiestra „nutki”, w tańcu napisały melodię, a mieszkańcy groty zawirowali w dynamicznym tańcu. Wraz z życzeniami dzieci wręczyły rodzicom upominki, po czym wspólnie udali się na słodki poczęstunek.

                                                                                                                   Aleksandra Ligarska.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-11 19:36:19

21. 05. 2013 r. dzieci  podziwiały magiczne sztuczki w przedstawieniu „Czarodziejski kramik”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-11 19:33:17

10. 05. 2013 r.  najmłodsze „Krasnoludki” wybrały się z wizytą do znajomego pszczelarza, który w ciekawy sposób opowiedział o życiu i zwyczajach pszczół mieszkających  w pasiece. Dzieci obejrzały pusty ul i różne akcesoria pszczelarskie, a na koniec zjadły przygotowane specjalnie dla nich ciasteczka z miodem.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-11 19:30:10

Polska Niezapominajka" jest zachętą aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej" i "wielkiej Ojczyzny" .
      Te słowa redaktora  Andrzeja Zalewskiego przyczyniły się do organizowania Międzyprzedszkolnego Święta Polskiej Niezapominajki w Przedszkolu Miejskim Nr 2 Słoneczna Chatka w Lublińcu.
        W tym roku odbyła się IV edycja tego święta pod hasłem: „Z przyrodą za pan brat”, którego celem jest uwrażliwianie na piękno polskiej przyrody i jej ochronę oraz umacnianie więzi pomiędzy dziećmi z różnych środowisk.
Dzieci z lublinieckich przedszkoli przedstawiały utwory literackie o treści przyrodnicze i ekologicznej. Prezentacje były wspaniałe. Wszyscy artyści otrzymali dyplomy i nagrody.
Grupa „Motylków” z Przedszkola Miejskiego Nr 2 zaprezentowała przygotowaną pod kierunkiem pani Urszuli  Słoty i Doroty Tadeusiak – Śliwy inscenizację pt. „Calineczko ratuj ziemię”, którą wszyscy obecni serdecznie oklaskiwali.
     Naszą „Niezapominajkę w Słonecznej Chatce” swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Urzędu Miejskiego: pan burmistrz Edward Maniura, z-ca burmistrza miasta – pani  Anna Jonczyk – Drzymała, pan Sebastian Majdzik - naczelnik wydziału spraw społecznych, lublinieccy Radni z panem przewodniczącym Piotrem Półtorakiem oraz dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych – pani Marzena Grzyb i Dyrektorki lublinieckich przedszkoli.
        Dziękujemy wszystkim Nauczycielkom i ich podopiecznym z przedszkoli, którzy przyczynili się do tego, aby to niezapominajkowe święto mogło być tak wspaniałe i radosne.
 
       Serdecznie dziękujemy :
Bankowi Spółdzielczemu w Gliwicach Oddział w Lublińcu, Nadleśnictwu Lubliniec,Firmie pana Tomasza Borosza i innym Darczyńcom.
 
Za rok spotkamy się znowu. Nie zapomnijcie o nas.
 
Przedszkole Miejskie Nr 2 „Słoneczna Chatka” w Lublińcu
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-29 11:13:34

 
9 maja 2013 r.  dzieci z grup „Misie” i „Motylki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Obejrzały bajkę pt. „Calineczka” w wykonaniu pracowników biblioteki. Po przedstawieniu wspólnie bawiły się i zwiedzały wypożyczalnię oraz księgarnię przy bibliotece. Spotkanie dostarczyło wielu radosnych i ciekawych przeżyć.

                                                                                                                     Aleksandra Ligarska

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-28 21:55:28

Bije dzwon na alarm, już śpieszą strażacy.
Czasem w nocy – ze snu,czasem w dzień – do pracy (...)
Pierwsi na miejscu, choćby szmat był drogi.
Pryska woda z węża, syczy żar i ogień.
Gaśnie groźny pożar, dym ku niebu pnie się.
Dzielna straż pożarna, ludziom pomoc niesie.


9 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Dzieci miały możliwość obejrzenia "na żywo" wyposażenia wozu strażackiego, wysłuchały podadanki na temat różnego rodzaju przypadków i wypadków podczas których niezbędna jest interwencja Straży Pożarnej. Przedszkolacy podziekowali strażakom wręczając im specjalnie przygotowane na tę okazję laurki.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-09 19:08:51

 
8 maja 2013 r. o godz. 9.30 w Muzeum Edyty Stein odbył sie konkurs recytatorski pt. "Julian Tuwim- czarodziej słowa". Organizatorem konkursu była Miejsko- Powiatowa Biblioteka im. J. Lompy FILIA NR 3 w Lublińcu. SŁONECZNĄ CHATKĘ  reprezentowała Marcelina Jadczak z grupy "Motylki"-  przedstawiła wiersz
pt. "Spóźniony słowik".
                                                                                                                                                                                         Urszula Słota
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-09 19:03:16

W poniedziałek 29. 04. 2013 r. wszystkie przedszkolaki oraz zaproszeni koledzy z klasy II b Szkoły Podstawowej Nr1 spotkały się w pracowni mistrza Jana Matejki. Twórca obrazów przestawiających ważne wydarzenia z historii Polskie opowiedział dzieciom, dlaczego dnia 3-go maja obchodzimy święto narodowe naszego kraju.
Opowiadanie mistrza Jana na tle muzyki ilustrowały dzieci z grupy „Misiów” ( 4-latki). W postać Matejki wcieliła się nauczycielka Aleksandra Ligarska. Uroczystość zamknęło wspólne odśpiewanie hymnu Polski.

                                                                                                                                                 Aleksandra Ligarska

Zapraszamy do galerii  www.slonecznachatka.blizej.info/ 

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-05 19:02:28

Cykl zajęć rozpoczęła prezentacja multimedialna „Historia książki”. W trakcie spotkania dzieci m. in. rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, ( zabawa dydaktyczna „Czarodziejski kuferek”), układały historyjkę obrazkową „Jak powstaje książka?”
 Wszystkie grupy zostały  do zabawy twórczej , której celem  było  tworzenie książki: ułożenie bajki lub opowiadania- zapisanie treści przez nauczycielkę lub dzieci ( grupy starsze), narysowanie ilustracji, zaprojektowanie okładki i strony tytułowej. Treść opowiadania, bajki ma być związana z nazwą grupy. Każdy przedszkolak biorący udział w zabawie dostał na pamiątkę „Dyplom młodego artysty”.
 
W pozostałe dni tygodnia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”  dzieci brały udział w  spotkaniach , podczas których zaproszeni goście: ze Szkoły Podstawowej Nr 1, z Biblioteki Miejskiej  oraz z Komendy Powiatowej Policji  czytali wybrane fragmenty  literatury dziecięcej i opowiadali, w jaki sposób i jakie książki są wykorzystywane w ich pracy. Zaproszeni goście otrzymali od wdzięcznych przedszkolaków podziękowania.
                                                                                                                      Ewa Bąk i Anna Kolp. 
Zapraszamy do galerii  www.slonecznachatka.blizej.info/        
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-05 19:00:49

W dniu 25. 04. 2013 r. przedszkole zorganizowało dla dzieci 5- i 6- letnich wyjście do MDK na przedstawienie teatralne pt. „Śpiąca Królewna” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacyjnego im. A.Mickiewicza we Wrocławiu.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 20:18:21

18 kwietnia odbył się XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej zorganizowany przez Szkołę Katolicką w Lublińcu. Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy Motylki: Zosia Blicharz i Zuzia Gałka. Spośród czterdziestu uczestników konkursu  wyróżniono 10 dzieci, jedną z wyróżnionych została Zuzia Gałka. Gratulujemy Zosi i Zuzi, życzymy dalszych  sukcesów. Dziewczynki do konkursu przygotowała p. Urszula Słota.

                                                                                                   U. Słota

  

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 20:17:01

17 kwietnia grupa „Muchomorków” z wychowawczynią Wiolettą Ogiołdą wzięła udział w XIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym. W konkurencji „Pokaz mody ekologicznej” wzięło udział 6 dzieci: Marta Dymek, Bartek Perkowski, Tymek Zelmański, Ania Cebula, Tatiana Sowa i Kasia Borecka.

I miejsce zdobył strój prezentowany przez Kasię Borecką.

III wyróżnienie zdobył strój strażnika lasu, który prezentował Bartek Perkowski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Z nagród cieszy się cała grupa i wszyscy w przedszkolu. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Szczególne podziękowania kierujemy do Taty Tatiany Sowy za transport do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lublińcu, gdzie odbył się konkurs.

                                                                                                                           W. Ogiołda

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 20:15:33

W dniu 15. 04. 2013 r. grupa „Biedronek” i „Muchomorków”, a w dniu  17 kwietnia grupa „Motylków” wraz ze swoimi wychowawczyniami poszły do Muzeum im. Edyty Stein w Lublińcu. Tam wzięły udział w spotkaniu pt. „Lubliniec- moje miasto” zorganizowanym przez Centrum Informacji Turystycznej w Lublińcu. Dzieci poprzez różne zabawy mogły dowiedzieć się wielu różnych rzeczy o Lublińcu z dawnych i obecnych lat. Przedszkolaki zwiedziły także część muzeum poświęconą pamięci patronki naszego miasta- Edycie Stein.

                                                                                                                         W. Haberla.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 20:13:08

16 kwietnia 2013 r. SŁONECZNĄ CHATKĘ odwiedzili aktorzy teatru „Skrzat”
z przedstawieniem „Bajkowe miasto”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 20:11:17


 
4 kwietnia w grupie Motylków bardzo hucznie obchodzono urodziny 7 -latków : Michała, Eweliny i Wiktorii.
Przy wspólnym biesiadowaniu i zabawie dzieci miło i przyjemnie spędziły czas
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!  100 LAT
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-04 10:48:14

 
Dnia 28.03.2013 odbyło się rozdanie nagród w konkursie na " Kartkę Wielkanocną" organizowanym przez Klub Garnizonowy Jednostki Wojskowej.
W kategorii przedszkolaków wyróżnienie otrzymał Bartosz Perkowski. Serdecznie Gratulujemy!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-02 10:39:33

 
Z grupy Biedronek do VII Konkursu plastycznego  na Świąteczną Kartkę Wielkanocną organizowanego przez Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu przystąpiły dzieci: Bartosz Czarnecki, Blanka Kierzek, Ania Żydek, Paweł Seliga i Żaneta Wyderka.
 
 
 
 
 
Do VI Konkursu plastycznego na Świąteczną Pisankę Wielkanocną organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu przystąpili z grupy Biedronek: Żaneta Wyderka, Blanka Kierzek, Bartosz Czarnecki, Jakub Sekulski i Ania Żydek
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-28 09:46:26

   
 
 Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Przedszkolakom i Ich Rodzinom najlepsze życzenia. Niech ten szczególny czas będzie dla wszystkich okresem zadumy, wyciszenia, wypoczynku i prawdziwej radości.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 2  SŁONECZNA CHATKA. 

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-26 17:51:56

„Pisanki, pisanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”.

 

Zaprosiliśmy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy plastycznej. Jej zadaniem było ozdobienie dowolną techniką  sylwety pisanki i przyniesienie jej do przedszkola. Powstały przepiękne prace, które można podziwiać na wystawach w naszym przedszkolu.    Zapraszamy do galerii slonecznachatka.blizej.info/

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili chwilkę czasu
i zaangażowali się we wspólną zabawę ze swoim dzieckiem.
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-26 17:48:46

 
26 marca 2013 r. po śniadaniu do każdej grupy przyszedł taki list: 
 
Dzień dobry przedszkolaki  
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Tradycyjnie wszystkie grzeczne dzieci  na każde święta dostają w prezencie słodycze. Na Boże Narodzenie przynosi je Św. Mikołaj, a na Wielkanoc- Wielkanocny Zajączek- czyli ja. W tym roku zapraszam was do zabawy w poszukiwanie pudełka ze słodką niespodzianką. Dostaniecie koperty z zadaniami i po wykonaniu ostatniego dowiecie sie, gdzie ukryłem dla was słodycze.  W poszukiwaniach pomogą  wam wasze panie. Życzę wszystkim wesołej zabawy
                                                                                                                                   Wielkanocny Zajączek
Zapraszamy do galerii  - slonecznachatka.blizej.info/
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-26 17:43:51

„Tam daleko, gdzie wysoka sosna ,
maszeruje drogą mała wiosna….”

 Jak co roku 21 marca w naszym przedszkolu żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Ponieważ za oknem aura była raczej zimowa, nie mogliśmy wyjść na  wiosenny spacer z gaikiem – maikiem. Pierwszy wiosenny dzień spędziliśmy w sali 5-latków na wesołych zabawach. Wszystkie dzieci i panie przyszły ubrane w tym dniu w coś zielonego- wszak zielony to kolor wiosny. Wspólnie oglądaliśmy prezentację multimedialną „Jak pani Przyroda razem z Krasnoludkami powitała wiosnę”, odgadywaliśmy wiosenne zagadki, śpiewaliśmy wiosenne piosenki, naśladowaliśmy ruchem
i głosem zwierzęta i ptaki. Na koniec z okazji Pierwszego Dnia Wiosny każda grupa otrzymała „Słodki upominek”. Później rozeszliśmy się do swoich sal i tam każda grupa narysowała wiosenny plakat.

Uroczystość przygotowała grupa KRASNOLUDKÓW razem ze swoimi paniami Ewą Bąk i Anną Kolp.

Zapraszamy do galerii slonecznachatka.blizej.info/

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-24 15:04:15

   
14.03.2013 wszystkie dzieci obejrzały bajkę "Wiosenne porzadki" w wykonaniu teatru "Krasnolud"
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-26 12:58:39

Jest taki dzień w życiu każdego dziecka na który czeka z niecierpliwością - to dzień urodzin. W naszej Słonecznej Chatce ten dzień obchodzony jest bardzo uroczyście, świętuje cała grupa do której uczęszcza dziecko. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. "Urodzinowy dzień" daje też solenizantowi pewne przywileje np. ma pierwszeństwo w wyborze zabawki. Dla rozwoju dziecka ważne jest, aby raz na jakiś czas znalazło się w centrum zainteresowania. Dużą wagę przywiązujemy do tego by dziecko poczuło, że nie jest tylko jednym z wielu w grupie, lecz kimś wyjątkowym i niezastąpionym. Co ma też na celu wzmacnianie wiary w siebie.
Urodziny w naszym przedszkolu to uroczystość która na długo pozostaje w pamięci dzieci a szczególnie jubilata. To ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć.
Ostatnio obchodziła swoje 7 urodziny Zuzia z grupy MOTYLKÓW.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!  100 LAT
 
                                                                                                                                               Urszula S.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-26 12:27:34

 
11 i 12 marca w najstarszych grupach odbyły się spotkania pt. "Śladami Edyty Stein" zorganizowane przez Centrum Informacji Turystycznej w Lublińcu. Celem spotkania było aby w ciekawy i przystępny sposób zainteresować dzieci życiem i działalnością patronki naszego miasta Edyty Stein, a równocześnie poszerzyć wiadomości z zakresu: historii, zabytków, ciekawych miejsc Lublińca.
 
                                
                                                                                              Urszula S
Zapraszamy do galerii slonecznachatka.blizej.info/
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-26 11:16:09

 
ZAPRASZAMY RODZICÓW DZIECI 5 i 6 - LETNICH W DNIU 21.03.2013 (czwartek) O GODZ.16.30
NA SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM nt.
"GOTOWOŚĆ DZIECKA DO PODJĘCIA NAUKI W SZKOLE"

MIEJSCE SPOTKANIA - PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 , SALA "MOTYLKÓW" (wejście A)
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-18 17:41:30

 Nasze przedszkole w swojej koncepcji, którą systematycznie realizujemy, zawiera wartości dotyczące poszanowania kultury i historii Polski.

Naszym celem jest przybliżenie dzieciom tradycji
i charakterystycznych cech różnych regionów Polski.

Z racji umiejscowienia Lublińca- zielonych płuc czarnego Śląska- najbliższy naszym sercom jest Śląsk ze swoim folklorem, gwarą, życiem codziennym….

                          Grażyna Panek- dyrektor placówki.

Zapraszamy do galerii slonecznachatka.blizej.info/

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-12 18:37:03

  
VII Konkurs Plastyczny na świąteczną kartkę wielkanocną - organizator - Jednostka Wojskowa
Do konkursu przystąpiły dzieci z grupy MOTYLKI: Marcelina Jelonek, Zuzanna Mięsowska, Zuzanna Rainholc, Zuzanna Gałka, Ewelina Pradelok, Anna Dyla, Zofia Blicharz, Piotr Delekta, Michał Prauzner-Bechcicki
 
VI Konkurs Plastyczny na świąteczną pisankę wielkanocną - organizator - Dom Kultury
Do konkursu przystąpiły dzieci z grupy MOTYLKI: Zuzanna Gałka, Ewelina Pradelok, Zuzanna Rainholc, Seweryn Gadecki, Marcelina Jelonek
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-11 17:19:41

8 marca dzieci z grupy MOTYLKI miały okazję przekonać się jak to jest być uczniem. Klasa Ia SP nr 1 razem z wychowawczynią p. Małgorzatą Wojsyk zaprosiła przedszkolaków do udziału w zajęciach lekcyjnych. Gospodarze szkoły witali nas już przy samym wejściu do budynku szkoły i bezpiecznie zaprowadzili do swojej klasy która mieści się na drugim piętrze. Pierwszaki pomogły swoim młodszym kolegom odnaleźć się w nowej sytuacji, każdy uczeń wziął pod opiekę jednego przedszkolaka i posadził na swoim krześle przy ławce. Na początku dzieci zabawiły się w znaną i lubianą przez wszystkich zabawę pt. "lampa - nos". Kiedy wszyscy poczuli się pewnie rozpoczęła się prawdziwa lekcja. Zadaniem dzieci było wykonanie kukiełki, dziewczynki musiały wykonać królewnę, a chłopcy królewicza. Podczas pracy przedszkolaki mogły liczyć na pomoc uczniów. Pierwszaki chętnie odpowiadały na róże pytania na temat zajęć szkolnych, pokazywały swoje zeszyty i książki, każdy przedszkolak mógł popróbować swoich sił przy tablicy i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Na zakończenie wizyty w szkole przedszkolaki i uczniowie stanęli do wspólnego zdjęcia.Spotkanie z uczniami rozwiały pewne obawy przed pójściem do pierwszej klasy, jedynie czego woleliby uniknąć to hałas na przerwie.
 
                                                                                                                                                    Urszula Słota
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-11 16:51:08

 
Kolejny raz nasze przedszkole odwiedził leśnik z Nadleśnictwa Lubliniec. Opowiadał dzieciom o konieczności pomagania zwierzętom w trudnym zimowym czasie. Zabrał też do leśniczówki zapasy żołędzi, pozbieranych przez dzieci jesienią.
 

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-03 13:25:26

   
Dnia 12.02.2013 w ramach zajęć feryjnych dzieci odwiedziły Szkołę Podstawową Nr1. Przedszkolaki brały udział w zabawach i zajęciach ruchowo tanecznych prowadzonych przez panie Agnieszkę Bregułę i Aleksandrę Mikulska
                                                                                                                                                                                                      Wioletta Ogiołda
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-03 12:07:21

 
W ostatnia sobotę karnawału przedszkolaki ze Słonecznej Chatki bawiły sie na Kosmicznym Balu. Dzieci w przepięknych strojach zobaczyły drogę mleczną, deszcz meteorytów, odwiedziły planety i księżyc oraz podróżówały kosmicznymi pojazdami na spotkane wesołych ufoludków.
                                                                                                                                                                                   Dorota Tadeusiak-Śliwa
Zapraszamy do galerii
                                       dzieci młodsze - slonecznachatka.blizej.info/
                                       dzieci starsze   - slonecznachatka.blizej.info/
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-03 12:02:28

4.02.2013 odwiedziła nasze przedszkole grupa uczniów klas I - III razem ze swoimi trenerami. Uczniowie zaprezentowali umiejętności, jakie nabywają w szkole podczas zajęć dodatkowych: taniec dyskotekowy, akrobatyka i śpiew.
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-07 15:20:39

22 stycznia 6-latki z wychowawczynią, p. Ulą S.. zaprosiły swoich kolegów z innych grup na przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".
         
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-01 08:29:23

"Nikt nie jest w stanie zapewnić dzieciom tego,
 co mogą im dać dziadkowie:
 to Oni obsypują pyłem gwiazd
 życie swoich wnucząt."
                          A. Haley
Babcia i Dziadek, to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, spokojem i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, życzliwości i zrozumienia dla małych i dużych problemów dzieci. Dzień Babci i Dziadka mimo że obchodzone w styczniu to jedne z najcieplejszych świąt. Z tej okazji dzieci z grupy Motylki przygotowały bajkę pt. "Królewna Śnieżka i siedem krasnoludków", oraz zaprezentowały okolicznościowe wiersze i piosenki. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek. Goście docenili starania dzieci, z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, a pochwałom i podziękowaniom nie było końca.
                                                                                                                                                             Urszula Słota
       
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-01 07:46:14

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-28 20:36:28

24. 01. 2013 r. dzieci z grupy 4-5 latków razem ze swoją wychowawczynią p. Wiolettą Ogiołdą pojechały do Domu Kombatanta z przedstawieniem na Dzień Babci i Dziadka. Grupa przedstawiła śląski montaż słowno- muzyczny. W programie znalazły się pieśni: . „Karolinka”, „Karlik”, „Dzieweczko ze Śląska” oraz tańce ludowe: „Trojak”, „Kowal”. Seniorzy chętnie zaśpiewali z dziećmi popularna piosenkę „Szła dzieweczka”. Na koniec dzieci obdarowały każdego własnoręcznie zrobionym kwiatkiem.

                                                                                                                       Wioletta Ogiołda

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-27 21:27:14

18 stycznia 2013 r. w grupie 5-6 latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały przybyłym gościom inscenizację pt. „Czerwony Kapturek” oraz wiersze i piosenki o tematyce związanej z babciami i dziadkami. Po występie nagrodzonym gromkimi brawami dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie zrobione laurki i wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

                                                                                                                       Wioleta Haberla             

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-27 21:26:09

Zgodnie z wizją rozwoju naszego przedszkola grupa 4-5 latków przygotowała śląski repertuar z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się 22. 01 2013 r. o godz. 9.30. w programie znalazły się humorystyczne teksty gwarowe, śląskie pieśni, m.in. „Karolinka”, „Karlik”, „Dzieweczko ze Śląska” oraz tańce ludowe: „Trojak”, „Kowal”. Aby podkreślić wyjątkowy charakter uroczystości grupa ubrana była w stroje ludowe. Goście mile się bawili i śpiewali wspólnie ze swoimi wnukami. Na koniec wszyscy delektowali się kołoczem drożdżowym w trzech smakach, jak to na typowej śląskiej biesiadzie przystało.

                                                                                                                 Wioletta Ogiołda

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-27 21:24:58

Któż z nas nie ma marzeń? Są te mniejsze i te najskrytsze. Dzieci znalazły sposób, dzięki któremu mogą się spełnić. Po prezentacji wierszy i piosenek podarowały swoim babciom i dziadkom, jako wyraz miłości i szacunku, własnoręcznie wykonaną „Gwiazdkę spełniającą marzenia”.

                                                                                                 Aleksandra Ligarska

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-27 21:23:29

„Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,
tańczą różne przebierańce,
 każdy przebrał się inaczej,
 ten obraca się- ten skacze….”

 

W dniu 09. 02. 2012 zapraszamy naszych przedszkolaków na
KOSMICZNY BAL KARNAWAŁOWY
 
 
Bawimy się w dwóch grupach:
 
Grupa I:
Krasnoludki /3latki/ i Misie / 4-latki/ bawią się od godz. 9.00 do 10.30
Dzieci przyprowadzamy wejściem B / szatnia dla maluchów/ od godz. 8.45 do 9.00,
a odbieramy w godz. 10.30- 10.45
 
 
Grupa II:
Muchomorki /5-latki/, Biedronki /5-6 latki/ i Motylki / 6-5 latki/ bawią się od godz. 11.00 do 12.45.
Dzieci przyprowadzamy wejściem A / szatnia starszaków/ od godz. 10.45 do 11.00,
a odbieramy w godz. 12.45- 13.00
 
 
  • Prosimy rodziców o przygotowanie dla dzieci przewiewnych strojów karnawałowych.
  • Zabawę poprowadzi Wodzirej, a dzieci będą miały robione przez fotografa zdjęcia w sesji balowej.
  • Pozwólmy dzieciom na samodzielne przeżycie balu karnawałowego- rodzice tylko przyprowadzają
    i odbierają dzieci.
  •  W tym dniu będzie tylko słodki poczęstunek / nie będzie posiłków/
  • Prosimy o punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-25 13:03:10

   
Niechaj Babcia i Dziadek tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
 A wy mucho i komarze pijcie wodę powoli,
niech się Babcia i Dziadek nażyją do woli.


„Krasnoludki” zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta w czwartek 24 stycznia 2013 r. W zimowej scenerii maluszki poprzebierane za śnieżynki i bałwanki śpiewały, tańczyły i recytowały przed zaproszonymi Gośćmi. Za swój występ dostały ogromne brawa od wzruszonych Babć i Dziadków. Jako prezenty nasi Goście dostali „Opiekuńczego anioła”, namalowanego rączkami i nóżkami swoich wnucząt. Później wszyscy miło spędzili czas przy herbatce i słodkim poczęstunku przygotowanym przy pomocy rodziców- za co im ogromnie dziękujemy. Nie zabrakło też wspólnych tańców dziadków z wnukami. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy znów za rok.

                                                                                                                        Anna Kolp i Ewa Bąk

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-25 13:02:18

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-03 19:50:22

21 grudnia dzieci 5-letnie przy piernikach i herbatce dzieliły się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-30 17:20:36


W piątek, 21 grudnia, dzieci 4-letnie w radosnej atmosferze zasiadły do "wigilijnego" stołu. Uroczystość otwarły życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Następnie przy kolędach częstowano się przyniesionymi piernikami, ciasteczkami , sokami.
                                                                                                                  
                                                                                                                              Aleksandra Ligarska
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-28 13:38:00

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-27 09:11:51Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy naszym Przedszkolakom i ich Rodzinom
aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery,
a Nowy 2013 Rok niósł ze sobą
szczęście i pomyślność.

 Dyrektor i wszyscy Pracownicy    SŁONECZNEJ CHATKI

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-27 06:47:13

1

18 grudnia dzieci z grupy MOTYLKI zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na wspólne kolędowanie oraz obejrzenia przygotowanego przedstawienia pt „Gdzie się podziała pierwsza gwiazdka?” nie zabrakło również wierszy i piosenek poruszających   tematykę bożonarodzeniową. Dzieci zaprezentowały się wspaniale pokazując swoje zdolności aktorskie i wokalne. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom kartki świąteczne z życzeniami, po czym wszyscy próbowali świątecznych wypieków.

                                                                                                                                                        Urszula Słota

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-21 22:28:48

Podczas tego spotkania pani Ania, która na co dzień pracuje w naszym przedszkolu jako sekretarka,  opowiadała dzieciom o swojej pasji- wyszywaniu. Pokazała dzieciom na czym polega „ malowanie nitką”,  zaprezentowała swoje prace: różnego rodzaju obrazy, również o tematyce świątecznej, bożonarodzeniowej. Na koniec rozdała każdej grupie projekt wyszywanki, który dzieci miały pokolorować wg podanego kodu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-20 19:32:13

„Krasnoludki” swoje wigilijne spotkanie w grupie miały w czwartek 20 grudnia. Przy piernikach i herbatce dzieliły się ze swoimi paniami i p. dyrektor opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Dla rodziców przygotowały kartki świąteczne z życzeniami. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-20 19:25:33

    

"Boże Narodzenie w niebie"        

Taki tytuł nosiło przedstawienie przygotowane dla rodziców przez grupę "Muchomorki", czyli 4,5- latki, które odbyło się dnia 12.12.2012r.

 

         Przygotowania do wystawienia tego teatrzyku rozpoczęły się jeszcze w listopadzie.  Najpierw dzieci poznały treść inscenizacji i piosenki, które bardzo szybko stały się prawdziwymi "przebojami" w grupie.  Pomimo skomplikowanego tekstu, trudnej melodii zdołały bardzo szybko przyswoić sobie powierzone role.

      Aby magia Bożego Narodzenia w pełni zadziałała, każde dziecko przygotowało własnoręcznie udekorowanego piernika – w postaci dużego ludzika z życzeniami – dla swoich bliskich.  Na zakończenie wspólnie z rodzicami przedszkolaki wykonały aniołka na choinkę.

                                                                                                                    Wioletta Ogiołda

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-20 19:22:12

17 grudnia w grupie 5-6 latków odbyło się spotkanie kolędowe z rodzicami. Dzieci przedstawiły program słowno- muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej i wspólnie z rodzicami śpiewały kolędy i pastorałki. Na koniec wręczyły gościom własnoręcznie zrobione upominki i wszyscy w świątecznej atmosferze częstowali się piernikami i ciasteczkami.

                                                                                                      Wioleta Haberla

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-18 21:25:52

   
14 grudnia 4-5-latki z wychowawczynią, p. Wiolą O. zaprosiły swoich kolegów z innych grup na przedstawienie „Boże Narodzenie w niebie”. 17 grudnia obejrzeliśmy występ starszaków „Gdzie się podziała pierwsza gwiazdka”, który przygotowały pod kierunkiem p. Uli S. 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-18 21:24:23

Po raz drugi SŁONECZNA CHATKA wzięła udział w powiatowym konkursie organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Lublincu pod patronatem Starosty Lublińca i po raz drugi z sukcesem. Tym razem przedszkolaki z grup: „Muchomorki- 4-5 latki” i „Biedronki- 5-6 latki”  z paniami Wiolą Ogiołdą i Wiolą Haberlą zajęły II miejsce.  Gratulacje!!!!

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-18 21:23:01

Już 5 raz z kolei nasze przedszkole, tym razem reprezentowane przez grupę trzylatków zdobyło I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez MDK w Lublińcu "Zaczarowana choinka". Jego zadaniem było przystrojenie choinki w ozdoby wykonane przez dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Cieszymy się bardzo, że nasza choinka zdobyła tak duże uznanie w oczach jurorów i gratulujemy małym artystom. Wszystkie choinki biorące udział w konkursie prezentowane są w holu MDK w Lublińcu.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-18 21:19:14